29 września nasza prowincja miała kolejny powód do świętowania i dziękowania Bogu za dzieła, które czyni nieprzerwanie w naszym Zgromadzeniu.

Dwóch braci: chorwat Josip Magdić i kongijczyk Davide Giapunda Mukwabadi złożyli wieczyste śluby zakonne. Uroczystość miała miejsce w parafii Św. Ludwika de Monfort w Rzymie, gdzie obecni byli m.in. Ojciec Generalny Zakonu Luiz Augusto Stefani oraz Ojciec prowincjalny Mario Belotti. Naszym braciom towarzyszyła również liczna grupa Ojców Monfortanów z różnych zakątków świata. Służbą liturgiczną zajęli się nasi studenci, dla których było to wyjątkowe wydarzenie, z uwagi na fakt, że Josip i Davide ostatnie lata spędzili w tej wspólnocie.

Mszy św. przewodniczył ojciec generalny a homilię wygłosił ojciec prowincji włoskiej. Po odśpiewaniu litanii do wszystkich świętych nasi Bracia na ręce Ojca generalnego złożyli wieczyste śluby zakonne.

Po zakończeniu Mszy św. cała rodzina monfortańska zgromadziła się na placu przed kościołem na poczęstunek. Radości i życzeniom nie było końca.

Kolejnym etapem naszych Braci jest przygotowanie do święceń diakonatu. Obaj zostaną w Rzymie aby kontynuować swoją formację.

Niech Chrystus kontynuuje swoje dzieło, które rozpoczął w życiu naszych Braci, a Maryja będzie nieprzerwanie dla nich jedyną skuteczną i krótką drogą w pełnieniu Jego woli- jak pisał nasz założyciel św. Ludwik.