« Dom św. Gabriela »

 

W roku 1998, Zgromadzenie Braci Montfort Świętego Gabriela (założone przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort) postanowiło założyć nową wspólnotę w Częstochowie. Wybór Częstochowy nie jest dziełem przypadku. Miasto to, będące sanktuarium narodowym i duchową stolicą Polski, jest znane dzięki cudownej ikonie Czarnej Madonny przechowywanej w klasztorze na Jasnej Górze, która przyciąga od wieków miliony pielgrzymów z Polski i z zagranicy.

 

To właśnie w celu przybliżenia sylwetki Ojca Montfort i jego pobożności maryjnej, podjęcia pracy wychowawczej nad młodzieżą (w szczególności studentami) i przyjmowania pielgrzymów chcących nawiedzić Sanktuarium Jasnogórskie, Zgromadzenie Braci Gabrielistów zbudowało « Dom Świętego Gabriela », którego otwarcie nastąpiło 1 maja 2003 roku.

 

Dom ten, położony niespełna 700 metrów od Sanktuarium, spełnia funkcje ośrodka rekolekcyjnego i domu pielgrzyma. Dom może przyjmować grupy, rodziny lub osoby indywidualne.

 

W swoim zamyśle « Dom Świętego Gabriela » nie ma być hotelem ale miejscem, w którym panuje atmosfera braterstwa, zażyłości, otwartości i dialogu.

 

Bliższe informacje:

Dom Św. Gabriela
ul. Noskowskiego 13
42 – 200 CZĘSTOCHOWA
Tel: + 34 367 16 24 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

WYPOSAŻENIE DOMU ŚWIĘTEGO GABRIELA

  • Kaplica p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

  • sala Konferencyjna (dla 50 osób)

  • jadalnia (dla 50 osób)

  • 30 pokoi (na życzenie: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe), każdy pokój posiada telefon i Internet Wi-fi, łazienkę z prysznicem i ubikację

  • parking autobus

 

 

GALERIA ZDJĘĆ : http://louisgrignion.pl/galeria/100-dom-sw-gabriela-w-czestochowie.html

 

JAK DOJECHAC ? : http://www.louisgrignion.pl/o-nas/jak-dojechac.html