Ojcowie Misjonarze Montfortanie (Towarzystwo Maryi)

Les Pères Missionnaires Montfortains (La Compagnie de Marie)

 

« Nie ustaję w upraszaniu, widząc potrzeby Kościoła, o skromną wspólnotę ubogich, dobrych księży…» - oto co napisał młody Ludwik Maria de Montfort w 1700 roku, w kilka miesięcy po przyjęciu swoich święceń kapłańskich. W ten sposób wyraził swą troskę o przyszłość Kościoła i swą gorliwość w służeniu wiernym.

 

Swą prośbę o dobrych księży zawarł w modlitwie: « O co proszę ? Modlę się o księży wolnych bożą wolnością, wolnych od wszelkich zobowiązań, o ludzi o sercach uczynionych wedle serca Twego, pełniących nie własną wolę, lecz wsłuchanych w Twoją, ludzi zawsze gotowych biec, tam gdzie ich potrzebujesz, gotowych wszystko wycierpieć z Tobą i dla Ciebie, tak jak Twoi apostołowie» .

 

W 1722 Towarzystwo Maryi przyjęło formę zgromadzenia. Upłynęło jeszcze wiele lat do czasu, aż Misjonarze Towarzystwa Maryi, przekroczyli granice Francji, aby udać się do innych krajów Europy, obu Ameryk, Afryki i w końcu do Azji.

 

Zachęceni słowami i przykładem Jana Pawła II, który wskazał ojca Montforta jako mistrza dla ludzi naszych czasów, Ojcowie Misjonarze głoszą ewangelię w 35 krajach świata. W ich pracy misyjnej przyświecają im słowa założyciela: « Jezus Chrystus przyszedł na świat przez Najświętszą Dziewicę Maryję, toteż i przez Nią winien zapanować nad światem ».

 

Adres Kurii Generalnej Ojców Misjonarzy Montfortan ( Pères Missonnaires Montfortains)

Curia Generalizia dei Monfortani

Viale dei Monfortani, 65

00135 ROMA (Włochy)

tel : 00.39.06.30.52.332

mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

strona internetowa : www.montfort.org