Zapraszamy na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca w Domu Św. Gabriela w Częstochowie.

Krótka relacja z ostatnich wydarzeń wspólnoty częstochowskiej.

Na naszym kanale YouTube ukazały się nagrania z rekolekcji Totus Tuus, które prowadził ojciec Nikola M. Tandara w sierpniu 2022 roku.

Zapraszamy do obejrzenia.

https://youtube.com/playlist?list=PL04Gq5K6oSK5Mrnht2ALSlwHKZGbT_lM-

W niedzielę 11 września 2022 roku, nasza rodzina zakonna przeżywała radość z przyjęcia Pawła i Wojciecha, dwójki młodych pochodzących z Polski, którzy po upływie rocznego nowicjatu złożyli pierwsze śluby zakonne.

W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Damian, Mikołaj i Alessandro po skończonym roku postulatu we wspólnocie rzymskiej, oficjalnie rozpoczęli nowicjat w Santeramo in Colle.

Nagrania z czerwcowego turnusu rekolekcji Totus Tuus, które poprowadził o. Nikola Tandara SMM w Centrum Duchowości Montfortańskiej w Częstochowie dostępne są do wysłuchania na YouTube.
 

W poniedziałek 21 lutego 2022 r. we wspólnocie postulatu w Rzymie podczas liturgii modlitwy południowej Damian Lula, Alessandro Agricola i Mikołaj Gacek wzięli udział w obrzędzie oficjalnego przyjęcia na drogę formacji początkowej, zwanej postulatem lub prenowicjatem. Obrzędowi przewodniczył przełożony Prowincji Włoskiej Towarzystwa Maryi, o. Mario Belotti.

31 stycznia 1673 r. Ludwik Maria Grignion urodził się w Montfort-sur-Meu, niedaleko Rennes, w Bretanii. W 2023 roku przypadnie 350. rocznica urodzin założyciela zgromadzeń Misjonarzy Towarzystwa Maryi, Braci św. Gabriela i Córek Mądrości oraz mistrza duchowego, którego duchowością żyje wiele wspólnot i osób świeckich.

Z radością informujemy, że staraniem Wydawnictwa Montfort została wydana w języku polskim obszerna biografia św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i dostępna jest do nabycia w Domu Ojców Misjonarzy Montfortanów w Częstochowie (ul. Noskowskiego 13). Oddajemy w ręce polskich czytelników dzieło, które przez tych, które je zgłębili określane jest mianem skarbu.