Z ogromną radością 20 września świętowaliśmy pierwsze śluby zakonne naszych braci Daniela Legutko i Marka Maciejczuk. Uroczystość ta zakończyła ich roczny nowicjat w Santeramo in Colle (Włochy).

Trudno by było mówić o misjonarzach - synach de Montforta, gdyby nie było mowy o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. W wigilię uroczystości bracia odnowili przyrzeczenia chrzcielne i akt konsekracji Jezusowi Chrystusowi - Mądrości Wcielonej przez ręce Maryi:

 

W kościele parafialnym p.w. św. Erazma podczas Mszy św. na ręce Ojca Prowincjała Mario Belottiego złożyli oni, razem z Włochem Alessandro, czasowe (1 rok) śluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości.

Wspólnotę z Częstochowy reprezentował Ojciec Mihovil Filipovic, który wraz z innymi ojcami naszego zgromadzenia koncelebrował Mszę św.

Nasi bracia po raz pierwszy przyjęli i założyli oficjalny strój montfortanów- czarną sutannę z kordonem zrobionym przez nich własnoręcznie, krzyż oraz różaniec. Na uroczystości była obecna rodzina Daniela a także siostry Córki Mądrości, polskie siostry ze zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ksiądz Andrzej Wiśniewski- kapłan diecezjalny, pochodzący z tej samej Parafii co brat Marek - Trójca Przenajświętsza w Zambrowie, a także kapłani i diakoni wspólnoty lokalnej.

Po Mszy św. rodzina montfortańska wraz z gośćmi udała się na uroczysty obiad.

Bardzo ważnym wydarzeniem, patrząc z perspektywy naszej duchowości, było odnowienie aktu oddania się Jezusowi przez Maryję, które miało miejsce w sobotę 19 września, w przeddzień złożenia profesji zakonnej. Nowicjusze odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz uroczyście odczytali akt poświęcenia życia Jezusowi przez ręce Maryi.

Dzieńźniej ,,neoprofessi'' udali się do Rzymu, gdzie podejmą studia filozoficzno-teologiczne, jako kolejny etap formacji zakonnej.

Nowi polscy montfortanie pragną podziękować wszystkim ludziom, którzy otoczyli ich opieką, życzliwością, dobrym słowem. Dziękujemy za modlitwę, bo bez Was nie było by tego pięknego wydarzenia w naszej Rodzinie.

 

KLIKNIJ GALERIA 1

 

 

KLIKNIJ GALERIA 2